| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU foarte urgent! Acum 10 minute am atins o alta masina în parcare, m-am uitat la masina respectiva și nu avea nimic, a mea este tarșita și sparta bara spate, masina este luata din banii părinților mei care sunt foarte stricți pentru fiecare **** îmi reproșează și ma cearta, ce as putea sa fac ca sunt foarte severi, dacă afla cumva nu o sa mai am voie cu mașina o luna, chiar și 2 știu ca s-a întâmplat i se poate întâmpla oricui doar ca ai mei nu înțeleg toată chestia asta ei știu doar sa ii ajut la treaba și atata dacă s-ar putea nici sa nu ies pe afara.????
Mi-e frica de ce o sa se întâmple dacă afla ce pot face va rog????????

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti recunosti vina si nu mai pui niciodata mana pe masina lor.

Iti iei job si cand stangi banii toti, iti cumperi propria masina si faci ce vrei cu ea.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum am vazut ca tu ai mai avut un accident rutier si in 5 sept, deci ca sofer esti total neindemanatic si sfatul meu este sa renunti definitiv la sofat, devenind pieton, ca esti un pericol pe sosea si doamne fereste, data urmatoare sa nu omori pe cineva, odata ce esti incapabil sa sofezi o masina.

https://www.tpu.ro/......-am-ratat/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Le spui, îți asumi că nu mai folosești mașina 2 luni și aia e.

| Ajutor7654 a răspuns (pentru suntserios):

Ușor de zis greu de facut

| suntserios a răspuns (pentru Ajutor7654):

Atunci ascunzi mașină până o repari. Din moment ce ai permis înseamnă că ești și major deci ar că fi cazul sa îți asumi lucruri.

| Ajutor7654 a răspuns (pentru suntserios):

Nu este nici asta o soluție pentru ca o sa ma întrebe de ea daca ar fi cum ar trebui sa le spun mâine?

| NLS a răspuns (pentru Ajutor7654):

Fratele meu si-a distrus masina aproape in intregime la 5-6 luni dupa ce a luat carnetul (nu era baut, dar ca incepator, a intrat pe o strada la 90 grade cu viteza prea mare, si a intrat direct in stalpul de inalta tensiune de pe marginea ei),
ai mei i-au reparat-o, dar a costat aproape pretul cu care au luat-o, si nici n-a mai fost niciodata la fel de aratoasa.
Ce crezi ca i-au facut?
A plans el singur oricum toata ziua, nu le mai venea si lor sa il certe.

| suntserios a răspuns (pentru Ajutor7654):

Ca un bărbat. Cu subiect și predicat.

Răspuns utilizator avertizat
| iulianr a răspuns:

Bănuiesc că ești major. Asuma-ti greșeală și spune părinților ce ai făcut. Se mai întâmplă să greșești. Daca nu te mai lasă cu mașina, asta e. Decât să fii la mana lor, mai bine ești pieton panal îți cumperi tu masina

| Corina3434 a răspuns:

Le spui si mergi sa declari accidentul la politie.

| Alexzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Deci tu ai peste 18 ani si tie ti-e frica de parintii tai ca o sa-ti faca ceva rolling on the floor). Amice esti traumatizat rau de smr.Te duci la tacto si ii spui am busit masina, cum o reparam? Mare lucru.Bine normal ar fi tu ai lovit masina sa ti-o platesti.Eu chiar nu ii inteleg pe copii astia ca tine care le cer parintilor banii sa le cumpere masini..Eu n-am suportat in viata mea nici macar sa-mi dea restul de la paine sua alte mizerii de genu.Pai ce baiat sunt eu ma daca primesc lucruri de la altii,sunt cersetor? Chit ca e vorba de parintii tai,odata ce primesti lucruri de la cineva,nu poti sa fii tu insuti, una e cand vine x si-ti da ceva si tu stai cu capu plecat ca deipnzi de el, alta e cand esti ceva gen, sunt cel mai *** ma, ca sunt independent, ca nu sunt la mila nimanui.Copile tu daca continui sa fi un papa lapte si sa lasi pe altii sa-ti controleze viata nu o sa fii nimic.Gandeste-te asa daca tie ti-e frica pentru un **** ca asta, iti dai seama daca dupa ce termini scoala ca o sa vrei sa mergi la o facultate, acolo ce o sa faci? O sa faci pe tine de frica ca o sa rada un x sau y daca gresesti ceva? Sau daca ai tai nu o sa te lase sa fi cine vrei in viata ce o sa faci? O sa zici da ba aveti dreptate? Nu in ***. pune picioru in prag, ca normal ca daca te vad moale o sa reactioneze aiurea.Eu daca as fi in locul tau si as fi la mana alor mei cu masina si ei mi-ar spune-o ba nu ti-o mai dau as face asa: Bai tata ia pastreaza-ti ma masina ca o sa am eu masina mea si mi-as gasi ceva ce as face in paralel cu scoala care sa-mi produca niste bani si sa-mi iau eu masina mea.Esti in septembrie vere, daca muncesti 3-4 luni chit ca muncesti pe 500 de euro in 4 luni ai facut 2000 de euro, gasesti o tigaie de masina la 1, 5-2000 de euro si chit ca e tigaie e masina ta si face ce vrei cum vrei cand vrei cu ea.Nu o sa fi la mila lor.

| suntserios a răspuns (pentru Alexzzzzzzzzzzzzzzzz):

Cum mai merge YouTube? Ai făcut milionu de $$$ din apartament de la mămica?

| Alexzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns (pentru suntserios):

Cred ca ma confuzi rolling on the floor am contul facut acum.Realizezi ca nu exista doar 1 alex pe tot TPU asta nu?

| suntserios a răspuns (pentru Alexzzzzzzzzzzzzzzzz):

Aha, te confund. Ok. Amuzant.

| vlllaaddd a răspuns (pentru Alexzzzzzzzzzzzzzzzz):

Bine zis omule