| darkstyle99 a întrebat:

În legătură cu școala de soferi.
Explicați-mi și mie cum sa ma inscriu(pas cu pas).
Eu știam ceva gen sa ma duc cu buletinul la școala sa ma înscriu după aceea sa fac dosarul.
As vrea sa dau la școală ccc admis Ploiești (trebuie sa fac orele cu un instructor angajat acolo).
Funda.

Răspuns Câştigător
| iwantananswer a răspuns:

Salut,nu este nimic complicat, daca te duci o sa ti se explice pe parcurs ce trebuie sa faci, dar o sa iti spun si eu din ce imi mai amintesc
1 Te duci la scoala respecriva cu actele tale personale(buletin, certificat de nastere etc)si acolo o sa iti faca dosarul pentru scoala, atunci o sa trebuiasca sa plateti coala, si o sa intrebe daca vrei sa platesti in doua transe sau daca vrei sa dai toti banii
2 Dupa aceea o sa te duci sa faci fisa medicala si testul psihologic, or sa te trimita la o clinica specializata, cu acestea trebuie sa te duci inapoi la scoala de soferi
3 Dupa o sa trebuiasca sa te duci sa iti faci cazierul asta nu stiu sigur unde or sa te trimita depinde de oras localitate
4 Dupa o saptamana o sa incepi orele de condus 15-30 de ore depinde de scoala respectiva
5 Dupa ce termini orele o sa dai proba teoretica, la aceea trebuie sa iei minim 22 de puncte ca sa promovezi
4 Dupa ce iei proba teoretica o sa dai traseul, pentru traseu te programezi singur la calculatorul la care ai dat proba teoretica
C-am acestia sunt toti pasi, si am uitat atunci cand te duci la scoala sa depui dosarul si sa o plateti, or sa te intrebe daca vrei sa cumperi si cartea, eu iti recomand sa nu o cumperi deoarece eu am cumparat-o si nu mi-a folosit la nimic am facut numai chestionare, acum remane la alegerea ta...
Iti urez mult succes!