| AntoniaMra a întrebat:

Hei,TPU. Acum 2 săptămâni am fost la o scoală de șoferi si am vrut să mă înscriu, dar făcusem fișa medicală în altă parte si urma să mă duc acolo cu fișa de școlarizare de la ei și s-o închei. Ei bine,între timp,am cunoscut un alt instructor mai ieftin si i-am dat dosarul lui si am încheiat la spital fișa dată de el,dar cand să mă înscrie la școala asta la care e el, a observat ca nu se poate, pentru ca figuram la altcineva.Mi-a spus să mă duc dincolo, sa fac o cerere de renunțare, iar cand am fost mi-au zis ca trebuie sa plătesc 250 de lei,pentru ca am făcut pregătirea teoretică la ei și să-mi aduc dosarul,să facă copii după el, pentru ca NU AVEAM dosarul depus la ei. Doar îmi dăduseră fișa aia, atât si in partea cealaltă mi-au dat o fișa, dar nu m-au înscris, până nu le-am dat dosarul complet. M-au păcălit sau au dreptate?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai facut orele de legislatie la scoala atunci trebuie sa le platesti. Ca suma este corecta sau nu n-am de unde sti, o poti raporta la suma totala pe care ar trebui sa o platesti pentru intreaga pregatire (teoretica si practica) si 250 lei sa nu fie mai mult decat cca 20-25% din suma totala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai semnat ceva?