| darkstyle99 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la scoala de soferi.
Ce trebuie sa fac in prima faza sa ma duc si sa ma inscriu la scoala sau sa fac dosarul?
Funda

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Dosarul îl faci în timpul școlii. In el îți trebuie și documentul eliberat de școala de șoferi care atestă că ai practicat minimul de ore de teorie și practică. Instructorul te va ajuta să îți faci dosarul. Mulți instructori colaborează cu diferite cabinete psihologice unde costurile pot fi mai mici.
Nu te îngrijora de dosar, că acesta va fi completat pe parcurs. Grija ta este să înveți. Și ar fi bine ca din toate orele pe care le vei face, să vorbești cu instructorul ca ultimele două ore de conducere să le faci cu 1-2 zile mai înainte de examenul practic. Pentru că în funcție de numărul de candidați, poți da examenul si peste 3 luni de la depunerea dosarului (de la terminarea școlii).

| darkstyle99 explică (pentru anonimg):

Instructoru trebuie sa lucreze la acea scoala care vreau sa dau

| anonimg a răspuns (pentru darkstyle99):

Instructorul poate să colaboreze cu școala, sau poate să fie chiar angajatul școlii; nu contează lucrul acesta. Tu trebuie să te interesezi mai dinainte de prețuri. Unele școli au inclus și prețul dosarului -adica școala îți va face dosarul (sau te va ajuta).

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca stii ce iti trebuie fa-ti dosarul. Daca nu, intreaba la scoala si te si inscrii.