| DrTerrible a întrebat:

Luna trecuta am dat examenul pentru permis in RO. Sala am luat-o dar am cazut la oras, trebuia sa astept 2 saptamani sa mai pot da iarasi si am plecat in Germania. Am auzit ca poti da examenele si aici in romana. Intrebarea e pot da doar examenele aici fara sa mai platesc odata scoala. eventual doar cateva ore sau trebuie sa fac toata scoala sa pot da aici examenele? Vreau raspunsuri exacte nu pareri! Mersi, FUNDA!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In Romania este permis sa sustii examinarea intr-o limba straina, s-ar putea sa fie la fel si in Germania. Un raspuns sigur gasesti acolo, la organul care face examinarea sau la politie.

1 răspuns:
| DrTerrible explică:

Mhmm, asta am mai auzit de la cineva. Mersi de raspuns