| Len20 a întrebat:

Buna!
Pe ce site gasesc intrebarile exacte de la examenul de sala pentru categoria B, oficiale de la DRPCIV?
Am tot auzit de Școala Rutiera. Oare este ok, sunt aceleași întrebări exact ca la sala, sau este si un alt site oficial unde găsesc aceste chestionare, si vad exact ce intrebari am gresit? Și în cazul în care nu promovez examenul la sala, trebuie ca să plătesc ceva taxe ori de câte ori merg ca să dau acest examen?
Va mulțumesc frumos pentru eventualele răspunsuri!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Le gasesti pe site-ul oficial al Directiei de permise, drpciv.ro.
Nu se plateste taxa pentru examinare, se plateste doar contravaloarea permisului de conducere.

| Len20 explică (pentru Ioandelasal):

Am înțeles! Nu știam sigur. Mulțumesc frumos! O zi frumoasă!

| UserRo10 a răspuns:

Pe scoala rutiera.ro am facut toti pasii in ordine si intrebarile impreuna cu ordinea raspunsurilor sunt fix ca la examen. Ai vreo 1200 intrebari si le inveti rapid

| danielaecaterina098 a răspuns:

Salut. Aplicatia Scoala Rutiera are toate intrebarile care ar putea pica la examen si da sunt aceleași si iti arata ce ai facut bine si ce nu, iti recomand sa faci mediul de invatare inainte de a face chestionare. Din cate stiu eu doar daca pici orasul trebuie sa platesti 3 ore de condus si apoi sa te inscrii iarasi.

| Len20 explică (pentru danielaecaterina098):

Am înțeles. Mulțumesc frumos! O zi frumoasă!