| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU,
Pe data de 22 aprilie am dat sala la Suceava. Astazi pe 7.09. 2021 aveam traseul.
M-am prezentat, insa nu am fost numit (alaturi de peste 12 elevi ai altor scoli).
Lucru care se intampla zilnic la Suceava din lipsa de examinatori. Nu inteleg deoarece sunt persoane carora le expira dosarul dupa mine si au fost numite. Am asteptat 5 luni degeaba. Sunte peste 100 de persoane "pe acea lista de asteptare" (pentru reprogramare deoarece ni s-a cerut numarul de telefon si ni s-a luat dosarul).
Au venit de asemenea niste baieti care i-au spus unuia dintre politisti ca de o luna nu i-a sunat nimeni pentru reprogramare. Domnul politist, citez "nu stiu ce sa va spun, ma depaseste situatia, asteptati".
Ce se poate face? Mai e vreo speranta?
Tin sa mentionez faptul ca s-a ajuns in martie cu traseul.

3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pai de ce nu le-ai zis ca ești programat și ca nu te-au strigat?

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Probabil nu ai inteles. Se intampla acest lucru ZILNIC. Si pur si simplu se fac (,) ca uita de noi. Zilnic in acest oras pleaca acasa peste 10 persoane programate. Le ia dosarul si nr de telefon si zice ca vor fi sunati. Cand, doar ei stiu

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Mișto ca sunt de prin zona și știu mulți care au dat examen la Suceava da' n-am auzit sa se întâmple asta asa des thinking