| DogMX a întrebat:

pot da scoala de soferi pentru categoria B cu 3 luni inainte sa implinesc 18 ani?

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Salut,poti intra la scoala de soferi pentru pregatire practica, cursuri teoretice inainte cu 3 luni de a implini varsta de 18 ani, dupa ce ai implinit legal varsta de 18 ani poti da examenul.Bafta si succes la scoala de soferi!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere se poate incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei, testele teoretic si practic pentru obtinerea permisului de conducere se pot sustine abia dupa implinirea varstei de 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să începi pregătirea practică, dar examenul teoretic pentru permis nu poți să-l dai numai după ce ai împlinit 18 ani si ai buletinul.
Si eu am inceput acuma și doar peste doua luni fac 18 ani, dar da, se poate face inainte dar nu mai putin de trei luni.

| DiannaDia a răspuns:

Da, poți. happy

| nikname a răspuns:

Da poti!