| sebiku a întrebat:

Buna seara TPU
Luni doresc sa ma inscriu la scoala de soferi ..categoria B momentan.
Am 17 ani, implinesc 18 pe 28 Mai.
Este vreo problema daca ma inscriu de acum?
Cam cat dureaza totul?
Ma puteti sfatui in vreo privinta?
Imi doresc foarte mult permisul, este oarecum visul meu, am mari emotii...

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Te poti inscrie la scoala de soferi si sa urmezi orele practice de la 17 si 9luni!
Cat dureaza? Minim 30zile si asta conteaza de instructorul tau! Dar minim 3zile! Poti incepe scoala mai repede cu 3 luni dar nu poti sa te prezinti la examen pana nu ai implinit 18ani+1zi! Succes
Eu am inceput in 1martie in 31martie am terminat si de abia in mai am dat examenu dupa ce am facut 18 ani! Lasa emotiile!

5 răspunsuri:
| sebiku explică:

Revin cu UPDATE: am luat permisul, va multumesc tuturor ce m-ati ajutat cu sfaturi

| viotedy a răspuns:

Nu e problema.cat dureaza, depinde de la scoala la scoala.1-2 luni.citeste cu atentie legislatia, te duci si la ore, apoi faci teste si iei permisul.

| Klandestin a răspuns:

Deci asa ii, Poti sa te duci cu 3 luni inainte sa faci 18 ani, face cele 15 sedinte cam asa tongue Dupa aia cand faci 18 ai dai sala si orasul tongue Succes eu mia ma 6 luni pana ma apuc!

| Christian1 a răspuns:

Nu este nicio problema. Poti face si la 17 ani jumate ca permisul il vei primi tot la 18 ani daca treci de sala si traseu.Am citit eu articolul legislatiei rutiere.

| mariusiliin a răspuns:

Poti sa te inscrii de pe acum, depinde de tine cat dureaza totul(cat esti de bun, cat esti de receptiv si cat esti de calm), in schimb nu cred ca ar trebui sa-ti doresti asa de mult. Prea multi cretini pe drumuri