| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.ro : as avea o intrebare pentru. cei ce si-au cumparat de curand o masina din Germania (adusa chiar de ei daca se poate). As dori sa stiu care sunt pasii pentru a veni cu masina din Germania pana in Ro. si anume? ce si cate acte trebuiesc? multumesc

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Este foarte mult de spus asa ca o sa iti dau link acesta http://www.vamamasini.ro/pdf/Rezumat%20site%20vama%20masini.pdf ai acolo acte necesare, ai pasii pe care trebuie sa ii urmezi, logistica si asa mai departe. Mult succes dar la taxele noi merita sa mai ie masini din afara decat daca este vorba de o masina mai scumpa de 20.000 de euro, in rest nu!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Am doua seria 5, ambele de vanzare daca esti interesat. Cel negru cu care am venit la intrunirea cu membrii TPU cand abia ne-am strans 14 persoane l-am vandut acum o luna!

| helgione a răspuns:

De obicei nu trebuie sa faci tu nici un act; ti le face vanzatorul si tu doar semnezi contractul de vanzare cumparare; toata treaba dureaza aproximativ 2 ore
ps. tu trebuie sa mai platesti vinietele pe Austrea si Ungaria

| NuConteazaShinee a răspuns:

Poti gasi extrem de multe imformatii despre cum sa aduci o masina din Germania pe site-ul buhnici.ro ...serios incearca, MERITA!