| Bl3ndDjBl3nd a întrebat:

Buna TPU si pasionati de masini, am o intrebare.
Unde as putea calcula taxa auto, tinand cont de cate site-uri ofera acest calculator dupa taxa din 2007-08-09-10-11...
acum la inceput de noiembrie taxa sa redus cu aprox. 25% daca cumpar o masina intrata in tara in august ce taxa voi plati? multumesc

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Nu conteaza cand ai adus in tara masina sau chestii de genul asta, tu cand o imatriculezi platesti taxele in vigoare conform legii din momentul imatricularii, de acum. Cel mai exact calculator (Cel folosit si de ei pana la ultimul leu iti spune) este aceasta http://static.anaf.ro/......_2011.html si nu ai nici o problema cu el!

1 răspuns:
| Benedict_6845 a răspuns:

Cel mai bun calculator este pe autovit la rubrica servicii, daca este o masina euro 3 te asigur ca foarte mult. singurele care mai au o taxa de prima inmatriculare acceptabila sunt cele euro 4 cu motoare mici sau diesel de pana in 2.0 daca au filtru de particule.