| antho a întrebat:

sunt foarte interesata de cursele de raliuri si chestii care implica masini,nu ati putea sa imi dati ceva site sau chiar niste sfaturi cu ce se incepe cand vrei sa intri intr-o cursa de raliuri(ce trebuie sa fac, cum sa reusesc sa imi gasesc un sponsor si toti pasii de inceput)

2 răspunsuri:
| Darkmagic a răspuns:

Google - "site raliuri".
Gasesti articole cu zecile.

Trebuie insa sa stii ca intr-un campionat de raliuri nu intra oricine...
Sponsorii te gasesc ei, daca ai relatii (iti duci viata numai prin domeniul auto), SI daca ai talent. In general in automobilism se incepe de la varste fragede, curse de kart-uri de pe la 7-8-10 ani, si de acolo evoluezi. Nu intra nimeni intr-o echipa de raliu ca s-a trezit la 18 ani dupa ce a luat permisul ca ar vrea sa faca raliuri, ma repet, pilotii de raliu si cei din formule (GT, 3000, formula 1, etc) au volanul in mana de la varste cand un copil invata sa mearga pe bicicleta.
Sper sa gasesti pe acele site-uri ce iti trebuie, si sa-ti lamuresti problemele.

| Sotaro324 a răspuns:

Buna antho

Deci daca inca vei fi primit/a la karting acolo incepi
http://amckart.ro/pagini_ro/scoala_de_karting.php

Un site de ajutor :)

si de raliu
http://www.pilotaj-auto.ro/cursuri.htm

Dupa daca esti bun/a te baga la nationale cu karturi si campionate

Dupa daca reusesti sa ajungi printe primi 5 esti deja vizat/a de sponsori etc

Dupa vezi tu ce faci... depinde de tine in mare parte

Bft