| AestheticPerf a întrebat:

Vreau sa imi achizitionez un Volkswagen Scirocco din 2009/2010 pe benzimna 1.4 TSI. Intrebarea mea este daca stiti cum se comporta masina si din prorpria experienta sau a unui prieten sau etc sa imi spuneti cat loc au cei din spate. Masina fiind coupe, avand 2, 3portiere vreau sa stiu daca cei din spate nu vor sta inghesuiti sau inconfortabili sau asa. Mentionez in plus ca va fi prima mea masina si de asa obtez pentru un motor mai mic. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Dacă este prima mașină de ce nu vă orientați spre Golf 5, căci modelul Scirocco este un Golf 5 setat pe sport! Spațiu spate inexistent, suspensii tari, vizibilitate scăzută.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

1.4 tsi a avut probleme mari cu lantul de la distributie.
Poate au rezolvat intre timp.