| AestheticPerf a întrebat:

Vreau sa imi cumpar la mana a doua o masina si vreau ori Volkswagen Passat CC 2010 sau Audi A4 2009 sau 2010 sau 2011, depinde din ce an gasesc sa imi placa. Ambele masini de 1.8 pe benzina, berlina si 160CP. Dupa parerea mea sunt cam asemanatoare ( nu ma refer la design si asa, ma refer la optiuni si ce ofera in general ), dar vreau sa ascult si parerea voastra. Tin sa mentionez ca va fiprima mea masina si de asta obtez pentru modeluol de 1.8 benzina. Si ambele Costa in jur de 7200-7600 de euro. FUNDA!happybig grin

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Audi e mult mai bine construit decat Passat, cu toate ca impart aceeasi mecanica.
Dar benzinarele de la vag sunt 80% esecuri.
Mergi pe o Insignia, Mondeo sau Megane, daca vrei benzinar bun. Sau Alfa Romeo, Mercedes, Volvo.
Limuzinele la care te-ai oprit tu, par sa ofere totul la pret de Golf, dar de fapt vei ajunge sa ai nimic la pret de limuzina.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Audi bineînțeles, e o clasa peste vw ca de aia e marca premium a grupului

| Panamax a răspuns:

Motoarele 1.8 tfsi au avut consum imens de ulei din fabrica pana in 2012.
Unele au fost rezolvate in garantie prin inlocuirea pistoanelor.
Trebuie sa fii atent la acest aspect.

| mariuscdrz a răspuns:

Hmmm probleme cu injectoarele si consumul de ulei, ti as recomanda un megane sau o laguna la banii aia, sau o honda civic 1.8 benzina de 125 cp.

| Salontanul a răspuns (pentru mariuscdrz):

Eu as fi scris asa: Hmmm! Probleme cu injectoarele si consumul de ulei! Ti-as recomanda o Megane, sau o Laguna ("o" sau "un" depinde cum te-ai fi referit. Dar daca zici masina intr-un loc, zici si in celalaltul. Daca foloseai automobil, la fel) la banii aia, sau o Honda civic 1.8 benzina de 125 cp." Vezi diferenta?