| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
vreau sa imi cumpar o trusa de scule auto profesionala si nu stiu ce sa aleg ca sunt atatea modele. Vreau sa aiba tot ceea ce ai nevoie cand te apuci de o lucrare dar la un pret rezonabil
Vaca cunoasteti sau aveti o asemenea trusa spuneti-mi cum se numeste si daca merita sa o cumpar
multumesc

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai daca vrei ceva relativ ieftin, complet si rezistent clar Mannesmann 98430 fara discutii si un set de clesti (Patent, cleste ascutit curbat, cleste ascutit drept adica spituri cum le mai spuneau pe la tara si un sfic) asta ar fi trusa completa ca asa mai apar o groaza de chei speciale care sunt diferite de la masina la masina.

Clestii costa cam 100 de lei ceva serios nu chinezarii care sa se indoaie sau din care sa iti scape suruburile sau cablurile si trusa Mannesmann 98430 se invarte pe la 550 de lei la importator si 600 in magazine. Daca vrei truse mai bune te uiti la Facom dar... sunt extrem de scumpe, peste 3000 de lei ceva similar Mannesmann-ului atata ca ai garantie pe viata si sunt indestructibile, cei de la Facom chiar organizeaza in fiecare an un concurs cu o cheie a lor la alegere si cine reuseste sa o distruga primeste un premiu la alegere din gama lor de scule de aterier dar concursul se organizeaza din `92 si doar in `97 a reusit cineva sa distruga o tubulara a fost singura data cand s-a castigat concursul, asta ca sa iti faci o idee despre ce poate aceasta firma!

| anonim_4396 explică (pentru FurtunaDiesel):

Mersi de raspuns la asta m-am uitat si e buna nu stiam pe care sa o aleg intre optinuea ta si
http://www.pieseauto.ro/......39021.html

| FurtunaDiesel a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am folosit asa ceva ca sa iti spun dar Mannesmann am folosit in vechiul service pana sa il vand peste 3 ani in conditii de exploatare serioasa si nu am avut probleme nici macar la desfacut planetare sau chestii grele!