| iulain13 a întrebat:

vreau sa-mi cumpar o motocicleta de 125 cc,care credeti ca este cea mai perfecta avand in vedere :consum, viteza, fiabilitate, pret, fizic. Eu as opta pentru Aprilia rs 125 dar o dezavantajeaza consumul..chiar daca arata bine si prinde cea mai mare viteza. Intreb cei care o detin...cat consuma in medie? Ș) multumesc anticipat, dau funda!

2 răspunsuri:
| RazvanGRS a răspuns:

In medie consuma cam 6-7 la 100 km depinde si cum mergi, ca daca mergi ca apucatul laughing iti dai seama ca poate sa pape benzina de rupe, tatalui meu ii consuma cam 6.5 la 100km si megrea destul de repede.

| iulain13 explică (pentru RazvanGRS):

Off :/ nu stiu ce sa fac..alte motoare de 125 consuma si 2.5 ..deci de aproape 3 ori mai putin...si mi-a zis un prieten ca voi regreta amarnic daca o iau ..ca e consumul exagerat de mare.sad