| iulain13 a întrebat:

Care este cea mai buna motocicleta de 125 cc?, avand in vedere viteza, cosum, fizic si..care-i cea mai pbuna pentru un prim motor.
Eu as opta pentru aprilia rs 125 doar ca e cam dezvantajos consumul...cat consuma pana la urma? as dori sa raspunda ce-i ce poseda acest motor ca sa am surse sigure

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intreaba fabricantul sau la un magazin autorizat care se ocupa cu acel model

| Yamaha123 a răspuns:

SUnt posesor de aprilia rs 125, consumul depinde de cum merge, adica mergi blana (maxim) consum 7-8%km,mergi normal 5-6 %km, deci nu este un consum asa exagerat avand in vedere performanta si manevrabilitatea acesteia

| iulain13 explică (pentru Yamaha123):

Stiai ca alte motoare tot de 125 consuma de 2 ori mai putin nu?

| iulain13 explică (pentru Yamaha123):

Dar sunt motoare in 4 timpi la 125 care consuma 2-3...deci este foarte mult in comparatie cu altele de capacitatea ei. Un prieten a zis ca o sa regret daca o cumpar deoarece este exagerat de mare consumul pentru ea..asa consuma si masina lu' taicasu :/.

| Yamaha123 a răspuns (pentru iulain13):

In primul rand alea sunt motoare chinezesti, In 4 TIMPI! alea nu au muzicuta!,Power Valve, etc, in plus ce putere si viteza au alea fata de aprilia, si power valve se deschid la o anumita turatie, si atunci te rupe la consumwinking poftim uitate aici toti consuma 6-7 %