| pwp a întrebat:

Buna Tpuu happy
Ce parere aveti de Fiat Punto? Avantaje/dezavantaje? E o masina buna pentru un sofer incepator?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Am o parere buna. Avem cativa clienti cu Fiat (Punto, Brava, Albea...) si sunt foarte bine facute, nici Volkswagen nu e asamblat atat de curat. Cu rugina nu prea am vazut probleme.
In mers e super Punto, spre deosebire de concurentii din clasa sa (mai ales Polo), se simte ca o masina normala, nu te destabilizeaza curentii de aer, cum se intampla la alte 'supozitoare' din astea. Am condus unul cu motor 1.1 (nu stiu anul), si avea si putere, mergea chiar mai frumos decat un Logan 1. 4mpi. La interior sunt spatioase.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

E o masina buna pentru un sofer incepator dar depinde foarte mult de anul fabricatiei. Toate fiaturile vechi sunt niste gunoaie.

| Florian20405 a răspuns:

Buna! Fiat Punto sincer nu este o masina cine stie ce,spre deosebire de fabia,polo e sub cele doua,insa iti recomand punto daca esti inceptator/incepatoare.E buna,taxe mici, mica dar presupun ca si un consum mic. Daca vrei ceva mic, iti recomand cu incredere Daewoo Matiz, o masina foarte simpatica, mica si ieftina.Iti recomand anul 2008 cu 40-50.000 km.Macar la matiz sti ca-s km reali.Am avut matiz si am fost foarte multumit de el.
bafta!

| Suciu1995 a răspuns:

Bună, Fiat Punto, e o masina bună, mai ales ca esti incepătoare, Ţi-o recomand, e mică te poţi strecura cu ea mai usor.

| erix2014 a răspuns:

Depinde ce buget ai disponibil pentru masina, depinde daca a fost rulata in tara sau o iei din afara, depinde cum a fost intretinuta pana acum (schimburile de ulei si consumabile este bine sa le faci la timp altfel masina capata uzuri in timp). cred ca ar fi bine sa iei un cunoscut care se pricepe mai bine decat tine atunci cand cumperi o masina.

| ionicafarafrica a răspuns:

Avantaje : taxe mici, consum bun,
dezavantaje: nu e fiabila si piesele sunt destul de mari fata de alte masini din aceeasi clasa

parerea mea, honda sau ford