| oiegas20 a întrebat:

pot sa-mi fac asigurare la o masina cu numere de Germania, asigurarea imi expira peste o luna si este facuta in Germania, acuma vreau sa stiu daca se poate face in Romania. Si as vrea sa stiu daca pot sa-mi inmatriculez masina daca nu este radiata? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Maioru a răspuns:

Poti sa o faci dar nu este valabila.Asigurarea se face pe numele proprietarului din brief si la el in tara.Nu spui clar ce ma intereseaza.Proprietarul este neamt si a venit cu ea in Romania neradiata? Faci act de vanzare cumparare cu el, se duce, o radiaza, face Tuv-ul(daca nu mai este valabil) si ti-o aduce.Eu nu stiu de ce va complicati voi cu actele aste care nu sunt in regula.

| Adikis a răspuns:

Ai numere de zoll sau numere standard de Germania?