| carmenzo a întrebat:

Buna tuturor am si eu o intrebare.Am vandut o masina cu numere de Spania si inmatriculata in Spania unui roman ce sta in Austria si acum el vrea sa vina in tara cu ea dar a expirat asigurarea si verificarea si eu nu am radiat-o inca dar el porneste la drum si spune ca are numere verzi.Intrebarea este:cum poate scoate numere verzi daca masina e inca pe numele meu si actele si numerele vechi pe Spania? Am tot cautat pe google dar nu gasesc.Va rog daca stie cineva sa imi raspunda ca imi e frica si mie sa nu am probleme.Va multumesc! P. Sbig grinin Austria se poate aduce asa o masina? Daca eu fur o masina pot sa ma duc bine mersi sa scot numere verzi? Sau a facut ceva ilegalitate?

2 răspunsuri:
| sKilL a răspuns:

Nu a facut nimic ilegal. a facut toate treburile astea, cu masina ta, dar pe numele lui. si de exemplu daca tu reclami furtul, vei fi instiintat ca acea persoana a trecut cu ea pe la radieri. [Parerea mea]

| Speedo a răspuns:

Pai daca aveti contract de vanzare-cumparare legalizat mai departe e problema ta ca nu ai radiat-o, platesti taxe degeaba. El poate scoate numere verzi si la fel de bine o poate reinmatricula. Daca masina era furata atunci cand scotea numere o verificau in baza de date si o opreau