| Alexw2jj a întrebat:

Urmeaza sa achizitionez o masina inmatriculata in Spania, as dori sa stiu ce acte trebuie sa aiba masina.Mentionez ca masina are asigurarea expirata si as vrea sa stiu cum se procedeaza, as putea sa mai folosesc numerele de Spania daca platesc cumva asigurarea?

1 răspuns:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

O maşină pentru a putea circula pe drumul rutier are nevoie de cartea de identitate, certificatul de înmatriculare şi asigurarea obligatorie. Cel mai bine ar fi să îţi faci asigurarea dacă vrei să circuli cu maşina. Şi rovigneta, era să uit de ea.