| MariaAA77 a întrebat:

Astăzi in jurul orei 17.00 am vrut sa dau cu spatele pentru a întoarce masina și din neatenție, am lovit o masina din spatele meu ea fiind parcata. Are o mică zgârietură sub far, ca și cum ar fi o dunga cu pixul de 5 cm maxim, o dunga albă. Am vorbit cu proprietarul, am lăsat nr bord și nu prea vrea amiabila pentru o mică linie... Menționez ca bara mea din spate fiind din plastic e băgată inauntru. Ce credeți ca ar face poliția? M-am speriat mai ales ca am permis de puțin timp... e ceva grav?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Politia intervine doar daca propietarul cere sa intervina, in rest este caz de asigurari, unde tu va trebuii sa platesti pagubele masinii lui dar si ale masinii tale.
Suna la compania ta de asigurari si vorbeste cu cineva aoclo, explicandu-i situatia. te vreo pune sa dai toate detaliile accidentului, permisul tau de conducere samd.
Nu are importanta ce vezi tu la masina lui, ca a fost busitura destul de puternica, daca bara ta este bagata inauntru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai permis de putin timp ar cam fi cazul sa stii ce face politia. Si anume iti da o amenda si apoi va trimite la asigurari

| xerxes1 a răspuns:

E un idiot daca nu vrea amiabila.
Trbuie sa mergeti amandoi la politie.
Accidentul trebuie declarat in 24 de ore sau ramai fara permis 30 de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un idiot dacă nu vrea amiabilă.
Dacă nu-l declară azi și îl declară mai tarziu, luați amândoi o amendă, rămâneți fără permis 30 de zile și asigurarea.
Dacă-l declară azi, iei o amendă și te trimite la asigurări, dar trebuie să fii idiot pentru o zgârietură să vrei asta.
Sincer, eu plecam direct, că nici nu cred c-o observa.