| Eugeniusu a întrebat:

Am lovit o masina parcata dand cu spatele, fara victime. Am vorbit cu proprietarul, am facut o constatare amiabila, fara a contacta politia. I-am dat constatarea si o copie de asigurare, el a sunat si l-a programat pe luna asta in servis sa i-o repare. Dar nu inteleg de ce aceasta persoana mi-a cerut sa ma prezint si eu la servis in data respectiva. Oare trebuie sa platesc ceva, sau imi anuleaza asigurarea?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca sa te puna pe drumuri sa se complice lucrurile, ceva normal in Romania

| xerxes1 a răspuns:

Tampitii de la asigurare vor asta.
Vor sa vada ambele masini si gata.Nu se intampla altceva.

| Eugeniusu explică (pentru xerxes1):

Am inteles, dar n-as putea merge in alta data, mai repede sau mai tarziu? Am un examen in acea zi.

| xerxes1 a răspuns (pentru Eugeniusu):

Dai un telefon si se poate.

| Goddess23 a răspuns:

Platesti daca nu acopera asigurarea daunele dar daca e cum ai zis cu siguranta acopera. Asa o fi politica service-ului.

| Eugeniusu explică (pentru Goddess23):

Dar cum sta treaba cu asigurarea, pana in ce valoare acopera daunele? Este o lovitura minora, i-am indoit usa cam 15 cm. Am asigurarea facuta pe 1 an la Euroins.

| Goddess23 a răspuns (pentru Eugeniusu):

Pe asigurare iti scrie valoarea maxima care acopera daunele. Dar cu siguranta acopera pentru ca nu e ceva grav, nu a fost cu viteza etc.