| Soryn2244 a întrebat:

Voi ce kit de ambreiaj ati alege...Lük sau Sachs? Va rog nu veniti cu piese turcești ca valeo ca am stricat unul in 104.000 km...

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Valeo este fabrica farantuzeasca, asta odata, nu stiu de unde ai scos ca e turceasca laughing apoi toate masinile cel putin astea germane folosesc valeo ca radiatoare, ventilatoare, ambreaje, etc.
Nimeni nu poate face 100% lucruri bune, chiar si cei mai buni 1 la un milion poate sa aiba ceva defecte, deci ce spui tu ca ai stricat pfff pai ala nici nu ar trebuie sa te tina atat banui.Ai facut cu ala 100 de mii de km te pomeni ca voiai sa faci 1 milion laughing
Nu stiu cat trebuie sa tina un ambreaj, dar te asigur ca Valeo nu e turcesc.

| Soryn2244 explică (pentru relian):

Prietene am dat discul jos si pe el scrie made in Turcia te rog sa te informez mai bine, si da un kit trebuie sa tina in jur de 200.000 250.000 nu 104.000 nu doresc sa prind milionul cu el dar macar sa tina decent...

| Soryn2244 explică (pentru relian):

Prietene am dat discul jos si pe el scrie made in turkey te rog sa te informez mai bine, si da un kit trebuie sa tina in jur de 200.000 250.000 nu 104.000 nu doresc sa prind milionul cu el dar macar sa tina decent, astea germane folosesc Luk si Sachs asa ca sa te informez...stiu ce am dat jos de pe masinile mele, valeo am vazut doar pe dacia, renault...si pe ele scrie made in Turkey.

| relian a răspuns (pentru Soryn2244):

Valeo este firma frantuzeasca, dar ca orice firma mare normal ca are fabrici mai peste tot, dar asta nu inseamna ca piesele sunt turcesti.
Eu am BMW, am fost si am luat ceva piese si pentru ceva mercedesuri si brandu asta aveau pe ele, deci din fabrica, nu ma inebuni ca se pune pe ce spui tu.Iti fac poza si iti arat daca chiar nu crezi.BMW,Merces,Porche au valeo pe ele.

| danandrei1 a răspuns (pentru relian):

Ai dreptate... si cred ca si Renault

| Robby_Robert_1996 a răspuns:

Mai calitative puțin cele Sachs, dar nu cu mult peste Luk

| danandrei1 a răspuns:

Am avut un rover, iar pompa de ambreiaj am schimbat-o atat avadn Luk cat si Sachs.

Personal as alege Sachs, m-a tinut mai mult, parca pretul a fost putin mai ridicat, dar Luk din cate stiu sunt buni pe partea de directie.