| bistrita1984 a întrebat:

Buna,vreau cateva pareri mi-am cumparat un vw passat 1.9 tdi 130 cp,si am o problema cu el imi consuma mult,am schimbat filtrele si tot la fel,in relantiu pe loc imi sta cu motorul cald la 0, 8L/h si consumul mixt este undeva la 6, 8 -7 L/100KM,fratemiu are un Passat la fel aceiasi motorizare si are un consum cu motorul cald la relantiu de 0, 4L/h si cel mixt este de 5.3-5.5 maxim si la temperaturi cu minus, care ar fi cauza de imi consuma asa mult?

Răspuns Câştigător
| MariusF23 a răspuns:

131 chiar.

6 răspunsuri:
| ȘefuLaValută a răspuns:

Ia fa-i tu o diagnoza si o verificare la un service, repar-o si daca are in continuare un consum mare da-i masina lu frate-tu si vezi ce consum scoate el. Daca e mai mic inseamna ca are un stil de condus mai economic

| GoGu7 a răspuns:

130 CP? sigur nu este modificat, normal un motor de 1.9 TDI are 105 CP stoc, cred ca a fost umblat la motor si au fost mariti caii putere de aceea se da putin la consum masinawinking

| bistrita1984 explică (pentru GoGu7):

Este motor 1.9 tdi 130 de cai uitate pe net cum sa fie modificat, 96kw/130cp

| RB26DETT a răspuns (pentru MariusF23):

Wow, ce i-ai mai rezolvat problema spunandu-i ca are 131 cai. cum reusesti? ca eu scriu romane cateodata pentru un raspuns castigator...

| MariusF23 a răspuns (pentru RB26DETT):

Nu am cerut sa-mi dea funda. Daca omul mi-a dat, ii multumesc si aia e.

| RB26DETT a răspuns (pentru MariusF23):

Mind=blown

| MariusF23 a răspuns (pentru GoGu7):

131 chiar.