| elysavin a întrebat:

Bună vreau sa cumpăr boxe pe fata pentru skoda fabia 2004 hatchback dar nu știu ce dimensiuni am găsit pe eMAG Sony 2 cai 40 w dimensiuni 150×42×15 diametru 16 credeți ca sunt ok?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Măsoară frate boxele originale cu care a venit mașina, cine vrei sa stie? Sau daca boxele originale nu le mai ai, măsoară găurile unde au stat boxele, ce dimansiune au, inaltime lătime, si cu măsurătorile exacte te gîndesti ce cauti, ca asa intrebînd pe TPU crezi ca stie cineva? Este ca si cum ai vrea sa ti cumperi haine, tu stii ce mărime porti, sau daca nu stii te măsori cu un metru, inăltime, te cîntăresti sa vezi greutatea, si nu in ultimul rind măsori circumferința burții daca esti mai gras, sa stii cum vin pantalonii pe tine, e asa e si cu boxele auto, tu cunosti masina, tu stii modelul original de difuzoare, apuca te de masurat, daca stii sa masori, daca nu i ei ce găsesti. Sau rogi pe cineva priceput sa măsoare.E asa greu?

| elysavin explică (pentru CristiDinBucuresti):

Îmi cer scuze probabil este greșeala mea fiindca nu am menționat ca mașina are boxele originale. Și din ce am citit la skoda sunt blaupunkt. Ca sa masor trebuie sa desfac toată portiera tocmai de asta intrebam dacă acelea Sony sunt bune