| XxFunGamexX a întrebat:

acum cateva zile mi-am luat o Dacia Logan 1.4 2007 si cand pornesc de pe loc mi se învârte volanul mai greu dar dupa isi da drumul dar si cand incetinesc si vreau sa parchez tot asa de greu se învârte.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Servodirectia cu probleme, schimb de ulei poate

suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil ai luat modelul fara servodirectie. Primele modele de Logan nu aveau servodirectie

| XxFunGamexX explică (pentru suntserios):

Oare se poate pune servo la el?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate probabil, dar re va costa cat jumate de masina...

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ai luat un 'exemplar' fara servodirectie.
Se poate pune fara probleme, luand din dezmembrari piesele necesare.

| Digikey a răspuns:

Cauta pe la dezmembrari o pompa servo, o caseta de directie un intinzator niste furtune si te duci la un mecanic sa ti le puna.
Eu aveam servodirectie la o cobra din 82.