| anonim_4396 a întrebat:

Acum ceva timp am luat o masina, i-am platit o parte din suma si a doua parte trebuia sa i-o dau cand imi da fiscalul, dar cand am mers si i-am platit si ceilalti bani am fost prost si i-am dat banii pe incredere ca imi va da fiscalul a doua zi. A doua zi am tot sunat si sunat si s-au facut 3 luni de cand nu imi raspunde la telefon pentru a imi da fiscalul... ce este de facut? Am toate actele masinii, mai putin fiscalul.
Daca as vrea sa vand la randul meu masina, fara fiscal, as putea?
Va rog ajutati-ma...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un cumpărător care are un minim de idee cum se inmatriculeaza o masina nu ar cumpăra

| Justme12344321 a răspuns (pentru suntserios):

Am cerut un sfat, nu o mustrarehappy totusi multumesc! O zi buna!

| Liviu a răspuns:

Pai, daca nu ti-l da o poti inscrie pe buglaria am auzit ca nu iti cere fiscal.Am spus 'am auzit' deci nu sunt 100% sigur, ti-am dat o idee sa te interesezi, fie ea buna, sau rea happy tu alegi

| Justme12344321 a răspuns (pentru Liviu):

Multumesc mult!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Il dai in judecata, astepti cativa ani, si iti recuperezi prejudiciul.
Am fost aproape de o situatie similara, am discutat cu un politist, si mi-a zis ca teoretic vanzarea nu este valida in acest caz (cand vanzatorul nu da fiscal), deci ar trebui sa il reclami in primul rand la politie, pentru inselatorie.

| Justme12344321 a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am inteles, multumesc mult!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Justme12344321):

Si ce am scris ei era un raspuns la ultima ta intrebare...