| Fernii a întrebat:

Salut! Am o problema!
Am luat o masina in rate acum aproape o luna si proprietarul de la parc mi-a vandut o masina stricata..foarte stricat! De semnat am semnat doar pentru banca...
Mi-a dat actele masinii dar fara fiscal! De 3 saptamani jumate ii tot cer fiscalul si nimic. Ce as putea face?
P.S- Nici la telefon nu mai raspunde

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fii mai explicit!
Ce parc?
Ce proprietar?
Masina ai cumparat-o cu credit bancar?

| Violleta2022 a răspuns:

O duci inapoi si il obligi conform contractlui de vanzare cumparare sa-ti dea o masina functionala.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la politie si ANPC, daca e societate.
Daca e persoana fizica (samsar de cartier), doar la politie, apoi il chemi in judecata.

| Crackman a răspuns:

Deci din pacate foarte multe persoane sunt tepuite in felul asta...
Incearca sa vinzi masina repede pe cat ai dat ( daca te tine constiinta )