| ionutbeach a întrebat:

Bună ziua. Am fost implicat într-un accident rutier pe data de 3 dec 2018.
Nu din vina mea
Neacordarea de prioritate.
Masina mea e putin cam șifonată.
Parbriz spart, planșe bord, airbarg pasager si sofer sărit capital, bara fata, plus elemente tragar bara, plus alte maruntaie.
Am făcut amiabilă si acum astept sa vina asiguratorul sa evalueze masina.
As vrea sa stiu cum se procedează si cam in cat timp voi primi banii pe masina pentru a putea sa o repar in regie proprie

1 răspuns:
| Yiing a răspuns:

In Romania dureaza foarte mult. Mai ales in perioada asta cand se se petrec multe accidente. Nu cred ca o sa ai masina de sarbatori.
O sa vina la constatare, daca poate fi raparata o baga in service, daca e dauna totala primesi pe ea aproximativ cat este pretul pietii.