| Gajeel2000 a întrebat:

Salut.
Mă poate ajuta cineva cu o informație?
Vreau să merg în Parcul "Nicolae Romanescu" din Craiova și nu știu unde aș putea să parchez mașina, este vreo parcare în jur și dacă da este cu plată sau fără?

6 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Aici ai o parcare disponibilă, iar intrarea în parc se face prin cimitirul Ungureni și fostele sere:
https://maps.app.goo.gl/9bzmBLQke2r27GrJ6
Iar pe Bulevardul 1 Mai, începând de la benzinăria MOL din fața parcului și până la zona Ciupercă sunt locuri de parcare pe ambele părți.

| Gajeel2000 explică (pentru adryang78):

Păi și parcările din fața parcului sunt cu plată sau fără,
Și dacă sunt cu plată unde aș putea să plătesc?

| adryang78 a răspuns (pentru Gajeel2000):

Dacă nu au implementat vreun sistem de plată de curând, atunci nu, nu sunt cu plată. Dacă au implementat, sunt tăblițe indicatoare unde găsești tarifele și numărul la care să trimiți SMS, așa cum se găsesc și în centrul orașului.

| Gajeel2000 explică (pentru adryang78):

Nu am plătit niciodată prin SMS, cum se procedează trimit SMS la numărul afișat pe indicator cu numărul de la mașină?

| adryang78 a răspuns (pentru Gajeel2000):

Da, așa se procedează. Pe tăblița respectivă este dat un exemplu de SMS

| Analex17 a răspuns:

Majoritatea parcarilor in Craiova sunt cu plata de luni pana vineri la ora 18. Tariful e de 1, 44 lei/zi. In weekend e gratuit. In zona parcului poti incerca pe straduta asta https://maps.app.goo.gl/K83bwDpPitqtpzpK6
E la intrare in parc. Sau in parcarea Kaufland.