| Maimmai a întrebat:

Buna ziua!
Am o masina pusa la vanzare, a venit un domn sa o cumpere mi-a lasat un avans de 700euro, a revenit a doua ora sa o cumpere, intre timp am facut actele de vanzare-cumparare, am scos fiscalul, insa domnul respectiv a refuzat sa mai ia masina si i-am returnat avansul, nu mi-a mai dat nici un ban. M-am intors la administratia fiscala de unde am scos fiscalul si mi-au zis ca nu pot anula actul decat sa-l caut pe domnul cu pricina si sa ii dau actele pentru a scoate el fiscalul de la taxe si impozite si a reface un contract de vanzare cumparare pentru a-mi revinde el masina, insa eu nu mai am incredere in acest om, plus ca ma santajeaza cu o anumita suma de bani(300euro) pentru a face acest lucru.As dori sa revina totul la starea initiala, sa pot repune masina pe numele meu. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Rapunsuri s-au dat cu ce trebuie facut adica mers la politie, pe de alta parte sunt sigur ca acea persoana este de etnie, tigan, un roman mai rar face asa ceva, de fapt el de la bun inceput a vrut sa faca aceasta escrocherie si sunt sigur ca a mai incercat-o si cu altii, pacat ca nu se gasesc persoane care sa ii calce si-n picioare!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba-l pe Ioandelasal! Este jurist de meserie. Daca puneai intrebarea la categoria corespunzatoare (juridice) iti raspundea el. Trimite-i un mesaj aici: https://www.tpu.ro/utilizator/scyw

| Violleta2022 a răspuns:

Apeleaza la politie!

| aditimus a răspuns:

De ce nu apelezi cu incredere la politie, se numeste inselaciune.

| Silwian a răspuns:

NU trebuia să i dai banii înapoi până nu rezolvai problema! Învățare de minte!?

| Gligore2000 a răspuns:

Actele masinii si masina sunt la tine?

| Maimmai explică (pentru Gligore2000):

Da, el nu are nimic la mana

| Gligore2000 a răspuns (pentru Maimmai):

Este ok.Proprietarul masinii este cel care are cartea.O sa-ti plateasca el impozitul.La Politie este pe numele tau.