| Neamciuc_Cristi_1997 a întrebat:

am o problema fff mare, ieri am achizitionat un atv 250 cc bashan.
M-am plimbat toata ziua,azi am vrut sa il pornesc si ghici! nu porneste, pana cand scot bujia si bag in fisa si nu are curent.
Ce poate avea cand nu are curent la bujie?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Orice. De la baterie, delco, dinam, cablaje, platină...

| SebastianZ a răspuns:

Verifica daca are bujia scanteie. Scoate bujia, baga fisa si pune-o de cadru si da-i la automat. Recomand sa schimbi bujia oricum.
Bujia o scoti uda din motor?
Scoate furtunul de tur din carburator si vezi daca se alimenteaza cu benzina cand dai la automat.

| Neamciuc_Cristi_1997 explică (pentru SebastianZ):

Nu are bujia scanteie!, si alimenteaza ff bine