| Vasi321 a întrebat:

am o problema imi apare cheia si drumu denivelat pe bord la masina si nu mai pot accelera doar daca opresc motoru si il pornesc iara, am un opel astra H din 2006, stie cineva care este problema?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Simbolul este Controlul Tractiunii. Acum nu stiu cum reactioneaza modelul tau de masina dar de obicei acest simbol apare cand controlul tractiunii este activ sau defect, avand in vedere comportamentul masinii cel mai probabil este a doua varianta la tine. Ca sa te convingi mergi la orice service si fa o diagnoza cu un tester (nu costa o avere ) si apoi stii de unde sa incepi cu rezolvarea problemei.