| TurboBoost a întrebat:

Salutare.Am niste ceasuri de bord (Opel Astra H) in casa si vreau sa le verific, sa le pornesc. Intrebarea este, stie cineva cum pot sa fac sa le verific fara sa le urc pe masina?

1 răspuns:
| DonJtieTotu21 a răspuns:

Nu cred ca poti sa le pornesti sau sa le conectezi la bornele de la baterie trebuiesc conectate la computerul de la masina. Computerul din bordul masinii le da comanda ceasurilor sa functioneze. Ca ele nu sunt ca la dacia veche ca turometru sa functioneze la bobina de inductie si kilometrajul sa fie actionat prin sufa.