| liviunm a întrebat:

am o skoda fabia din 2002 14 mpi cand urc o panta trage foarte greu, am pus-o pe tester imi da P0302 – Cylinder 2 -misfire detected oare de la ce e?
Va multumesc mult

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Bujii, fise...

| sierra1 a răspuns:

Cine a pus-o pe tester, ce-a zis? (mie, acel "Cylinder 2 -misfire detected" îmi suna a: lipsă detonație in cil. 2)

| liviunm explică (pentru sierra1):

Ce inseamna

| sierra1 a răspuns (pentru liviunm):

Ce

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut.Asta inseamna ca cilindrul 2 da rateuri(nu face explozia cum trebuie). Posibile cauze sunt: bujia uzata, firul ce duce la bujie deteriorat, etc. Duo la un mecanic si ar trebui sa poata sa rezolve problema rapid. happy

| liviunm explică (pentru ClaudiuM1997):

Oare sa fie bujiile de vina o sa le schimb ca am noi