| liviunm a întrebat:

am o skoda fabia din 2002 an 1.4 benzina si imi ramane un senzor aprins in bord. Am cautat pe net ceva legat de emissions control lamp....va multumesc

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu e un senzor anume, ai o defecțiune la sistemul electronic de management al motorului, care defect poate fi identificat doar pe tester.

| Frank51 a răspuns:

Pare eroare de la sonda lambda. Din pacate pot fi multe cauze, printre care si combustibil slab calitativ. Cel mai bine mergi la un service autorizat si faci o diagnoza completa.

| cyberalex a răspuns:

Control System for the Exhaust, este martor pe bord cunoscut ca MIL ( malfunction indicator light), atentionare in emisia de gaze, eroare in managementul motorului, cablaj, etc.
Cel mai bine fa o diagnostica, vezi care sunt permanente si care sunt intermitente.

| liviunm explică (pentru cyberalex):

Pana ajung la u service pot circula asa