| liviunm a întrebat:

Bună ziua, am o skoda fabia din 2002 si am o problema cu sonda 2, imi apare in bord un martor. Am intrebat pe cineva de la service ca daca pot merge asa pana il schimb, o zis ca pot, dar o sa fie consumul mai mare la benzina, e adevărat?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Cel de la service este habarnist in afara de faptul ca consuma mai mult, infunzi /strici catalizatorul, poluezi mai mult, imbacsesti evacuarea cap-coada, relantiul va fluctua (urca si scade singur) etc
Ai foarte multe motive sa o schimbi mi repede, nu cred ca te costa 2000 de lei cat m-ar costa pe mine aceasta sonda lambda!
E vorba de maxim 300 de lei o sonda lambda aftermarket buna.