| anonim_4396 a întrebat:

Buna ziua
Am rugamintea daca ma poate ajuta cineva in legatura cu becul martor de airbag la un BMW E39 520i din 1997. Am schimbat volanul masinii cu unul cu comenzi.La schimbare am scos cheia din contact iar conectorul de la spirala este identic cu cel vechi deci nu am modificat nimica.De atunci becul martor nu se mai stinge doar o secunda cand pornesc motorul.Am incercat si cu soft sa il resetez si nu se reseteaza.
Dau funda pentru cel ce ma poate ajuta.
O zi buna tuturor

2 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

Ideal era sa deconectezi bateria.martorul nu se stinge pentru ca are un ECU, care a inregistrat o eroare sau deconectare, trebuie sa mergi la service sa conectezi masina la un pc/tester si sa stearga eroarea.e bine sa te documentezi putin inainte de a face ceva la masina mai ales la partea electrica.bafta

| osaandy a răspuns (pentru blAster85):

Am fost si......nu reuseste sa stearga eroarea.