| Răzvan_Răzvan_1996_IJIs a întrebat:

Buna ziua am si eu o intrebare: cine ma poate ajuta si pe mine cu cateva site-uri de unde as putea sa imi achizitionez o toba sport pentru un opel astra g, care sa se auda bine si fara filtru sport, multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cauti mai bine un 'dealer', o persoana care aduce astfel de produse de pe afara.
Gasesti pe www.olx.ro sau pe site-ul dat de celalalt coleg.
Eu mi-am luat un carub destul de mic, la 200 de lei, nou, cu tot cu silencer.
Mi-am si modificat cateva tobe, cea mai ok o facusem din toba originala cu sitele anulate partial, si iesirea largita, dar cu teava lunga.
La Octavia pe benzina facusem acelasi lucru dar cu doua tevi de inox cam de 5cm diametru, si suna aiurea; am taiat din lungimea tevilor si am obtinut un sunet foarte gros, identic cu cel al Carub-ului fara silencer.
http://olx.ro/......16bN3.html

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Dar de ce sa dai bani pe o toba sport? Da-i o gaura in asta veche...

| Răzvan_Răzvan_1996_IJIs explică:

Am inteles ca se aude foarte tare in masina, si nu merita daca faci des drumuri lungi, nu stiu ce sa fac sincer, va multumesc frumos

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Răzvan_Răzvan_1996_IJIs):

Cat timp ai silencer-ul pus, nu se aude foarte tare, e suportabil, si e mica diferenta fata de toba originala.
Fara silencer, intr-adevar nu mai poti vorbi cu nimeni din masina.
Iar cei care au evacuare foarte galagioasa, au si catalizatorul sau toba de mijloc anulata.