| macholyco a întrebat:

Am si eu o problema.
Am fost implicat intr-un accident.
Am zgariat bara fata putin din far(cleme rupte, necesita kit reparatie).
Am fost cu baiatul la un tinichigiu si mi-a spus ca toata afacerea costa 1100lei vopsit bara si cleme.
Am dat pana la urma asigurarea prin amiabila.
Intrebarea mea este:
Daca la motor de 1.4 am platit 240 pe 6 luni urmatoarea asigurare cat va costa?
Am 2 ani de zile de permis si sunt la primul incident.
Nu cunosc termenul acela cu punctele si chestii.
Niste explicatii m-ar calma putin, ca sunt destul de stresat.
Multumesc

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa îți scada bonusul si probabil vei plati cu 20% mai mult.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa intri intr-o clasa de malus, deci vei plati ceva mai mult la urmatoarea asigurare. Cat anume va stabili societatea de asigurari.