| Fin_Un_Suflet_1986 a întrebat:

Bună ziua am și eu un wolsvangen pasat 2005 1.9 tdi și în sarcina îmi arunca apa din vasul de espansiune am schimbat vasul capacul termostatul... Dar sa va zic și ce sa întâmplat înainte de astea am dus mașină la un garaj a schimbat distribuția și mi-a zis ca a umblat la avans și la dat mai mare acum când o pornesc îmi face precum o scânteie și în mers cand o ture îmi ciricae dar la 120 km laborator îmi arunca apa din borcan nu știu ce sa-i mai fac ca sa-i găsesc buba ma poate ajuta cineva va rog frumos

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Posibil sa fie garnitura de chiuloasa ciupita/rupta de aceea iti arunca apa afara, nu ai gasit pete de ulei in vasul de expansiune/miros de combustibil ars?