| Maryan17 a întrebat:

Buna Ziua., Am si eu o problema cu un scuter este un Peugeot Trekker Urban Black2, are 2 luni de cand m-i l-a adus unchiul meu din Italia, a mers foarte bine, pîna intr-o zi :
S-a intamplat intr-o Duminica, am facut cateva ture cu el prin satuc si mi sa terminat benzina din rezervor.
Am cumparat 4 litri de benzina, i-am pus in rezervor, am amorsat scuterul si cand am vrut sa-l pornesc n-a mai vrut.
Compresia este buna, Bujia este originala si da scanteie ft bine, carburatorul este curat la fel si filtrul de aer.
Nu mi sa mai intamplat asa ceva cu un scuter si v-as ruga daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu aceasta problema
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| viotedy a răspuns:

Benzina se pune strecurata, ca poate avea apa sau gunoaie si nu-ti mai porneste. uita-te daca are benzina in filtru inainte de carburator, daca nu da drumul la benzina si iar mai torni pe la buson si o lasi sa curga pe la pompa de benzina poate avea vreun gunoi.alte cauze pot fi-pompa de benzina defecta sau socul electronic.benzina o pui inapoi strecurata printr-o sita deasa care retine si apa.

1 răspuns:
| KaPy2 a răspuns:

Da-i 10 pedale fără contact, accelerează-o, pune-i contact-ul și trebuie sa pornească, funda?