| Chetran_Sabin_1994 a întrebat:

Am un ford mondeo din 2002 2.0 tddi.nu trage deloc si abia se mai accelereaza i.am schimbat egr si pompa de motorina dar tot asa merge.imi puteti da un sfat cam ce ar putea fi? Multumesc anticipat.o zi faina

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| nicusor222 a răspuns:

Eu zic ca e turbina. Aia face pe nebuna. nu stiu toate simptomele ei, cand turbina e dusa de pe la 2.500 rpm taie acceleratia si da cu fum. Sau injectoarele sunt uzate. Testarul spune asta.

| floricicasuava a răspuns:

Doua probleme mari: calculatorul masinii sau turbina. Fa-i un test.