| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua TPU
Am o întrebare: am un golf 5, merge bine sub 100km/h gen 90km/h sa spune dar când depășesc 100km/h ajungând spre 130km/h după câteva minute mi se aprinde ABS ul în bord, după ce opresc motorul și îl repornesc dispare din bord ABS ul, îmi poate spune cineva de ce se întâmplă asta?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Probabil o ia pe aratura un senzor pe la roti la viteza mare, cine stie,

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie sa pui un tester atunci cand e becul aprins.
Probabil un senzor de roata nu mai citeste bine. Doar la diagnoza afli la care roata, sau daca este altceva.

| anonim_4396 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mulțumesc pentru răspuns, toate cele bune.