| BeBeRHv a întrebat:

Buna ziua
Am un megan 2 i am schimbat kitul de distributie plus pompa apă uleiul filtru aer si benzină antigel și imediat la câțiva parcurși am observat o pelicula deasupra antigelului in vasul de expansiune de culoarea " maroniu ". Alte simptome nu are tragele in mitile ei. sa fie garnitura de chiuloasa? Spumă pe capacul de la motor nu are ca am verificat. temperatura crește destul de ușor. poate sa nu aibă o aerisire calumea făcută? La ce am schimbat?
Multumesc

1 răspuns:
| 07gabriel07 a răspuns:

Chiuloasa nu e atunci can chiuloasa e stricata nivelul de ulei creste din senin. Poate fi antigel mai vechi (in cazul in care nu l-ai scos pe tot din sistem) poate fi aer ( nu a fost aerisit destul sistemul)