| Autovw a întrebat:

Buna ziua, am un passat b5.5. Am schimbat bateria masinii, iar dupa ce am schimbat o mi se tot aprinde martorul de placute in bord. Nu se aprinde mereu, doar cateodata. Care ar fi problema?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Schimba placutele.
Sau plateste un mecanic doar ca sa vada "problema", ca apoi sa il mai platesti o data, cand te convingi ca trebuie sa schimbi placutele.
Ce o fi in capul tau, cu asa intrebare?
Sistemul ala e conceput sa te anunte cand trebuie sa schimbi placutele, doar nu crezi ca e de la baterie ori de la combustibilul prost...