| Cipih22 a întrebat:

Buna ziua! Am un Renault Laguna 2 din 2003 1.9 dCi. Mașina o am de 2 zile. Mașina a stat pe dreapta aproape un an. In mers se aprinde martorul de la bujii și se stinge după 2, 3 km. Mașina merge normal dar dacă o opresc când e martorul aprins nu mI pornește.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Misto.
Fa o diagnoza, o constatare la injectie...
Nu mai am licenta la globul magic, si oricum iesi mai scump pe sfaturi telepatice decat daca mergi la mecanic.

| dinaprilie a răspuns:

Bujiile pe diesel pornesc doar de la o anumita temperatura. Daca iti fac figuri schimba bujiile.