| gabutzu a întrebat:

am un renault megane coupe cu motor 1.9 Diesel...cand ii pun contactul se aprind pe bord "uleiul" "bateria" si "siguranta" si dupa ceva timp siguranta incepe sa se stinga si sa se aprinda alternativ. Uleiul este ok iar bateria este noua.
Si cand ii dau sa porneasca nu porneste, ideea e ca inainte cand puneam contactul se auzea un bazait, se incalzeau bujiile sau ceva in genu dar acum nu se mai aude nimic si pur si simplu nu porneste. Are idee cineva ce poate avea? straight face

1 răspuns:
| totulpentrudans a răspuns:

Verifica releul de bujii