| Roly_Roland_1982 a întrebat:

Bună ziua, am un scuter chinezesc de 60cc care nu porneste, filtrul de aer mi-l uda, am schimbat piston segmenti, carburator, chiuloasa garnituri si tot nu porneste, scanteia nu cred ca este asa mare, este rosie. Care ma poate ajuta Vă rog frumos!

4 răspunsuri:
| HwsKi a răspuns:

Buna, poate nu este compresie in motor.

| Roly_Roland_1982 explică (pentru HwsKi):

Am pus segmenti si piston nou, imposibil sa fie vorba de compresie, segmenti nu sunt il linie sa zici ca scapa compresie

| HwsKi a răspuns (pentru Roly_Roland_1982):

Ai verificat bujiile? Poate e de la scanteie si nu da foc in motor.

| Roly_Roland_1982 explică (pentru HwsKi):

Scanteia este albastra, foarte tare.